*****

Depresyonlu Ünlüler

Dwayne Johnson
Dwayne Johnson

Dwayne Johnson

Hollywood'un en yüksek ücretli aktörlerinden biri, ancak ''The Rock'' son zamanlarda bir İngiliz Gazetesi olan Express'e depresyon hakkında açıldı. 15 yaşındayken annesini intihar girişiminden kurtaran Johnson,” mücadele ve acı gerçek " dedi. "Depresyon asla ayrım yapmaz" diye tweet attı. ''Bunu gerçekleştirmek için uzun bir zaman aldı ama anahtar açmak için korkmayın etmektir. Özellikle de biz adamlar onu içinde tutmak için bir eğilim var. Yalnız değilsin.''

Katy Perry
Katy Perry

Katy Perry

Pop yıldızı, YouTube'da 96 saatlik bir canlı akışı sırasında depresyonla mücadelelerini paylaştı. Viceland kanalının terapisti olan Siri Sat Nam Singh ile duygusal bir oturumda Perry, hayranlarının gerçek benliğini görmesini istediği için açıldığını söyledi. "İnsanlar onlar gibi olduğumu görebiliyorsa, onlar da büyük hayal edebiliyorlar."

Jon Hamm
Jon Hamm

Jon Hamm

Tıpkı Mad Men'deki Don Draper karakteri gibi, Hamm da bazı ağır şeylerle mücadele etti. Depresyonla ilgili açıklamalarına açık ve kolejdeyken babası öldükten sonra özellikle sert olduğunu söylüyor. InStyle dergisine verdiği röportajda, Hamm terapinin yararları hakkında konuştu. “Kendiniz hakkında olumsuz olan herhangi bir şeyi itiraf edebileceğiniz bir dünyada yaşıyoruz, aslında bir güç olduğu zaman bir zayıflık olarak görülüyor. Bu, 'Yardıma ihtiyacım var' demek için zayıf bir hareket değil.


Lady Gaga
Lady Gaga

Lady Gaga

"Paparazzi" ve "Poker Face" isimlerini içeren pop yıldızı, tüm hayatında hem depresyon hem de anksiyeteyle uğraştığını söylüyor.Gaga, depresyon için ilaç aldığını itiraf etmekten utanmıyor Billboard dergisi ile yaptığı röportajda İnsanların zihinsel sağlıkları hakkında konuşmasının önemli olduğunu düşünüyor. “Eğer hikayelerimizi paylaşırsak ve bir araya gelirsek, biz daha güçlüyüz”.

Michael Phelps
Michael Phelps


Michael Phelps

28 Olimpiyat Madalyası kazanan yüzücü, ilk “depresyon büyüsü” nin 2004'te olduğunu söyledi, ancak en düşük noktası cnn'ye göre 2012 oyunlarından sonra geldi. Phelps, 3 ila 5 gün boyunca yatak odasında yalnız oturduğunu söyledi "hayatta kalmak istemiyor" ve yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu. Tedaviyi aradıktan ve hislerinden bahsetmeye başladıktan sonra, "hayat kolay oldu" dedi “ TAMAM sorun yok ” “şimdi anlıyor.

Kristen Bell
Kristen Bell

Kristen Bell

Anna karakterini Frozen filminde dile getirdiği için bilinen aktris, kolejden beri depresyon yaşadığını söylüyor. Web sitesi sloganı için bir makalede, Bell, "akıl hastalığı ile mücadele konusunda zayıf bir şey yok" diyor. Rahatsızlığa daha fazla ışık tutmaya ve etrafındaki damgayı hafifletmeye çalışmak için halka açık olduğunu söylüyor.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow

Bu Akademi ödüllü aktris, ikinci çocuğu olan Moses'nın doğumundan sonraki 5 aylık savaşı başladığında doğum sonrası depresyona ışık tuttu. “Bir zombi gibi hissettim,” dedi 2011 yılında Good Housekeeping'e. “Kalbime erişemedim. Duygularıma erişemedim. Bağlanamadık. ”Babası 2002'de öldükten sonra da klinik depresyon ile uğraştı.

Ashley Judd
Ashley Judd

Ashley Judd

Bu Kiss the Girls, aktris “disfonksiyonel” bir çocukluk dediği şeye sahipti. İzole ve güvensiz hissediyordu. Sonuç olarak, bir yetişkin olarak derin bir üzüntü duyuyor. Yine de, 2006 yılında bir tedavi tesisine girdiğinde işler daha iyiye yöneldi. “Yardıma ihtiyacım vardı,” dedi Glamour dergisine. “Çok acı çekiyordum.”

Jim Carrey
Jim Carrey

Jim Carrey

Grinch'ten Ace Ventura'a kadar ekrandaki en çılgın karakterlerin arkasındaki adam, karanlık günler geçirdiğini söylüyor. Antidepresan almak konusunda çok açık ve çok temiz, spiritüel bir hayat sürüyor. “Ben nadiren kahve içerim,”. “Alkol ve uyuşturucu konusunda çok ciddiyim. Hayat çok güzel

Robin Williams
Robin Williams

Robin Williams

2014'te intiharı milyonlarca insanı şok etti, ancak Akademi ödüllü aktör / komedyen depresyon, madde ve alkol bağımlılığı ile ilgili bir geçmişi vardı. Parkinson tanısı almıştı ve bir çeşit demansa sahip olmuş olabilir. 2006 yılında, yükseklerini ve en düşüklerini NPR’nin Terry Gross’ine anlattı. “Bazen manik bir tarzda mı çalışıyorum? Evet. Ben her zaman manik miyim? Hayır. Üzgün müyüm? Ah evet. Beni zor mu vurdu? Ah evet."


Yorum Gönder

0 Yorumlar