*****

Avrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz Şeyler

Avrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz Şeyler


Avrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz Şeyler

Avrupa'yı düşündüğünüzde, kendinizi muhteşem mimari, canlı sokaklar, muhteşem dağlar ve ruh veren sanat galerileri arasında hayal etmeye başlarsınız. Sonra tabii ki çikolata, peynir, bira, votka ve bir sürü başka cezbeden şeyler var. Avrupa, kolayca dünyanın en “tatil dostu” kıtası olabilir ama özellikle Hintli gezginler için de en pahalılar arasında. Bunun sizi caydırmasına izin vermeyin. Avrupa'da bir kuruş harcamadan yapabileceğiniz inanılmaz eğlenceli şeyler var.


Bazı Turistik Merkezlerine Giriş Ücreti YokAvrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz Şeyler

Avrupa en çok konuşulan mimarinin bazılarına sahiptir ve bu nedenle dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi bu ikonik simgesel yapılara akın ediyor. İyi haber şu ki, hepsi bir giriş ücreti talep etmiyor. Roma'da Panteon, Vatikan'daki St. Peter's Basillica, Almanya'daki Berlin Duvarı, Budapeşte'deki Gellért Hill Mağarası, Paris'teki Notre Dame Katedrali ve Prag'daki Charles Köprüsü'nün keyfini ücretsiz olarak çıkarabilirsiniz.


En İyi Avrupa Festivallerinin Bazılarına Sınırsız Giriş Avantajı Sağlayın

Avrupalılar parti yapmayı severler ve her ülke kültürünü benzersiz bir şekilde kutluyor. İsviçre'deki Montreux Caz Festivali, İtalya'da Siena At Yarışı, Almanya'da Flames'te Ren, İspanya'daki Tomatina ve Finlandiya'daki Eş Dünya Şampiyonası gibi birçok yerel festivalin katılımı ücretsizdir. Bu festivallerin çoğu yaz aylarında düzenlenir, bu nedenle tarihlerinizi buna göre planlayın.


Bir Bilet Olmadan Güzel Bahçeleri Keşfedin

Avrupa'daki bahçeler, yerel dönemin mimari parlaklığını ve klasik erdemlerini sembolize eder. Hatta bazıları ücretsiz giriş imkanı sunuyor! Oslo'daki Vigeland Heykel Parkı, tümü Gustav Vigeland tarafından oluşturulan 212 bronz ve granit heykelden oluşmaktadır. Avusturya’da, Viyana’daki Schonbrunn Bahçelerini görmek için etrafa inin. Berlin'de, şehrin en büyük ve tek Kraliyet Rezidansı olan Charlottenburg Sarayı'nın muhteşem bahçelerinde gezinebilirsiniz. Paris'te, 1612 yılında Marie de Medici'nin yarattığı 'Jardin du Luxembourg' ve şehrin en büyük 5. parkı olan 'Parc des Buttes-Chaumont''u ziyaret edin.


Nefis Müzelere Ücretsiz Ziyaretler

Avrupa'da çeşitli müzeler sanatseverlere ücretsiz giriş imkanı sunmaktadır. Madrid, Boğa Güreşi Müzesi'ne ücretsiz giriş ve 20'nci yüzyıl sanatını içeren İspanya'nın 'Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia' ulusal müzesine ücretsiz giriş imkanı sunmaktadır. Yunanistan'ın Atina'daki Savaş Müzesi'ni ziyaret edin ve Paris'te Seine, Notre Dame de Paris ve Eyfel Kulesi'nde gezintiye çıkın.


Berlin'deki Brandenburg Kapısı'ndan Yürüyün

Avrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz ŞeylerBrandenburg, Berlin duvarının ilk kez 1989'da düştüğü yerdir. Bu nedenle, Berlin'e yapılacak herhangi bir ziyaret, burada bir gezi olmaksızın tamamlanmamıştır. Aslında, kapısından ücretsiz geçebilir ve Brandenburg Kapısı'na yakın Holokost Anıtı'nı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Katledilen Avrupa Yahudileri Anıtı ve Nazizm döneminde zulüm gören Homoseksüellerin Anıtı'nı ziyaret edin. Berlin'deyken, bağış temelinde çalışan ücretsiz bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz.


Avrupa'da ücretsiz yemek numune şansı kaçırmayın

Peynirleri şarapla tadabilir ve birçok Avrupa restoranında keyifli ücretsiz yiyecekler yiyebilirsiniz. Milan genelinde barlar bir içki satın aldığınızda ücretsiz finger food ( El ile yenilebilecek atıştırmalıklar) verir. Flamenko barındaysanız, büyüleyici dans gösterilerinden de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.


Tüm plajlarda güneşin tadını çıkarın

Avrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz Şeyler

Arktik Okyanusu, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'in kıyısında yer alan bir kıtayı ziyaret ettiğinizde sahil seçimleriniz için şımartılıyorsunuz. Yaz güneşi hafiftir ve dünyanın en iyi plajlarından bazılarında hiçbir ücret ödemeden yüzebilir ve sörf yapabilirsiniz.


Ücretsiz Içecekler sunan barlar

Dublin'de, ilk kez ziyaret eden tüm ziyaretçiler ücretsiz bir içki içmeye ve ülkeye hoşgeldin hareketi olarak yerel biriyle sohbet etmeye davet ediliyor. Aslına bakılırsa, 'Viniportugal', Portekiz şaraplarını tanıtmak için 11: 00-7: 00 saatleri arasında ücretsiz sunum yapılıyor.

Berlin'de, şarap barlarına bakmalısın. İşte bunu nasıl yapıyorlar - bir bardak al, istediğin kadar doldur, ve sonunda adil olduğunu düşündüğün her şeyi öde. Gerçekten büyük bir pazarlık!


Kendi Graffiti'lerinizi The Lennon Wall'da çizinAvrupa'da Yapılabilecek Ücretsiz Şeyler


Prag'da, Lennon Duvarı, aslen komünist yönetime direniş olarak başlayan ilginç bir halk sanatı panosu. Bu, sevgi ve huzurun sayısız mesajlarıyla sürekli değişiyor. Yaymak istediğiniz bir mesaj varsa, bu en iyi tuvaldir.


Ücretsiz Konsere Katıl

Çoğu opera ve konser rezervasyon gerektirir, ancak bu konuda çalışmak için bir yolumuz var. Amsterdam'da Boekmanzaal Opera Binası ve Concertgebouw'da ücretsiz bir gösteri izleyebilirsiniz. Bir cent ödemek zorunda kalmadan klasik performansları yakalamak için harika bir yoldur. Berlin'de, öğle yemeğinde Oda Konserine katılmalısınız.

Avrupa bir bütün olarak gezginler için sonsuz fırsatlar ile patlayan bir kıtadır. Varşova, La Rambla ve La Boqueria Market'in Barselona'daki 'muhafız töreninin değiştirilmesi' ve boyalı seramik karolarıyla ünlü Portekiz'deki çini turu gibi her zaman bir şey daha var. Bunların hiçbiri bir kuruşa mal olmayacak, ama onlar şimdiye kadar yaşayacağınız en inanılmaz özgürlükler.


Yorum Gönder

0 Yorumlar