*****

Video Yayınlayarak Para Kazanma Modeli

Video Yayınlayarak Para Kazanma Modeli


Video Yayınlayarak Para Kazanma Modeli


En kolay belki zahmetsiz ve herkesin çok rahatlıkla yapabileceği bir ek gelir modelidir. Video yayınlamak, bir profesyonellik gerektirmediği gibi amatörce çekilmiş videolar bile size kazanç sağlayabilir. Video ve para kazanmak denilince aklımıza ilk gelen platform elbette Youtube.

Yukarıda da bahsettiğim gibi hiç bir şey ekmek elden su gölden hesabı olmadığı için zaman içerisinde kazanç getirecek bir iş modelidir. Bu vesile ile youtube iş ortağı olarak ne kadar video yayınladınız ve ne kadar sıklıkla video hazırlayıp paylaşıma sundunuz, o kadar kazançlı bir ek gelir yöntemidir. Biraz zaman ve sabır isteyen bir iştir. Artık youtube 1000 abone ve belirli bir izlenme süresi istiyor. Önceden bu şekilde bir sistem yoktu. Ayrıca youtube bir çok hesabı politika ihlali diyerek kapattı sıkı bir çalışma içindeler idi.

Youtube yüklemiş olduğunuz benzersiz ve kaliteli videolarınız izlenmeye başlandıgında aboneleriniz olacak. Her gün yeni youtube izleyicisi sizin videolarınıza tıklamaya başlayacak. Kısaca zaman gerektiren bir ek kazanç sağlayabilir. Belki bir ayda belki 6 ayda kazanmaya başlayacaksınız. Ama bu kazancın devamı sürekli gelecek.

Kısaca, bu iş modelinde ne kadar aktif olursanız o kadar kazanırsınız. Video içeriklerinizin güncel ve benzersiz olması da bir o kadar önemli. Benzersizden kastım, biraz empati yaparak kendinizi bir youtuber olarak değil de bir youtube izleyicisi gibi düşünürseniz eğer youtube kanalına girdiğinizde ilginizi çeken videoları izlemek olacaktır. Benzersiz ve çarpıcı bir başlık ile videonuzu yayına sunmanız insanların ilgisini çekmeyi başaracaktır. Böylelikle youtube kanalınızda bulunan videolarınızın izlenme oranı gün geçtikçe artacak buna bağlı olarak kazancınız da artacaktır.

Bunlar ne tür videolar olabilir konusuna değinecek olursak; inceleme ve yorum videoları çok tutuyor mesela, bir de videolu yemek tarifleri, mizah videoları, belgesel kıvamında olan videolar, sosyal ortamda çekilmiş videolar gibi. Takdir edersiniz ki bu konu ile ilgili çok fazla içerik üretebileceğiniz videolar var ve içerik üretmek insanların ilgini çekmeyi başarmak adına yapabileceğiniz binlerce konu var.

Youtube telif hakkına oldukça önem ve özen gösteriyor, bu sebeple telif hakkı taşımayan istediğiniz videoları paylaşıma sunabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar