*****

Online Pazarlama Yaparak Para Kazanma

Online Pazarlama Yaparak Para Kazanma

Online Pazarlama Yaparak Para Kazanma

Daha önceki düzenli işleri olup da işini bırakan kişiler, online pazarlamacı olabilirler. Günde bir kaç saat çalışarak ve çalışmayla orantılı artan bir gelir elde etmek mümkün. İnternetin yaygın olması nedeniyle bu tür işlerde dolandırıcılık maalesef çoktu fakat bugünlerde internete her yerden erişmek mümkün olmasıyla birlikte sahte dediğimiz işlerin sayısı gittikçe azaldı. Bizlerde burada sizlere ev konforunda nasıl online para kazanılır bunlardan bahsedeceğiz.

Her işin bir zorluğu mutlaka vardır. Bu işlerde kolay değil, sizler yine de tedbiri elden bırakmamak için pür dikkat dolandırıcılara dikkat etmelisiniz. İnsanı korkutan ve bu işten vazgeçmenize neden olacak sebeplerden birisi de budur. Dikkat etmek gerekli ve bu tür insanlar karşımıza her yerde çıkabilir. Bunu da unutmamak gerekir.

İşte sizler için araştırdığımız güvenilir online para kazanma yöntemleri.


Freelance Çalışabilirsiniz


Özellikle kadınların aktif olarak yer aldığı bir diğer alan deneyimli oldukları Adobe yazılımlarını kullanarak internet sitesi geliştirme işine başlamaktadır. Bir bilgisayar sahibi iseniz ve internet bağlantınız mevcut ise bir adım daha öndesiniz ve dolayısı ile yolu zaten yarıladınız demektir. Buradaki en avantajlı nokta bu işe düşük maliyetler ile hızlı bir şekilde başlayabilmektir. Şirketler photoshop projelerini hızlıca halleden ve harika işler çıkaran kadınlar freelance olarak çalışabilirler.


Kendi ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz

Burada sizin ihtiyacınız olan şey iyi kalitede bir resim. Çözünürlüğü iyi olan bir resim yarattıktan sonra bu resim sayesinde tişörtler, çantalar, telefon kılıfları, bardaklar veya sizin aklınıza gelen bir çok şeyi yapıp satabilirsiniz. Bu baskıları sizin adınıza yapacak ve gönderimini sağlayacak bir çok siteden birini seçip iş birliği yapabilirsiniz.

Bu seçmiş olduğunuz platform içni herhangi ücret ödemenizde de gerek yok çünkü sadece sipariş aldığınız zaman basıyorlar ve siz de her satıştan komisyon alıyorsunuz. Yani kısaca kendiniz ürünleri yapıp kendi internet sitenizde veya sosyal medya üzerinden reklam yaparak sipariş alıp satış yapabilirsiniz.


Uygulama Hakkındaki Deneyimlerinizi Yazın

Yeni çıkan uygulamalara meraklıysanız eğer Softwarejudge tam ize göre olabilir. Yakın zamanda çıkan bu uygulamaları deneyerek ve uygulamalar hakkındaki düşüncelerinizi belirterek online para kazanabilirsiniz. Uygulama pazarlaması söz konusu olduğunda sosyal kanıt en etkili bir güçtür. Bu nedenle yayıncılar fikirleriniz için para ödemeye razıdır.


Sosyalliğinizi güçlendirin

Yayınladığınız linklere tıklayan bir sürü twitter takipçiniz varsa sponsorlu tweetler atarak da para kazanabilirsiniz.

Tweetpeddler, ChurpChurp ve SponsoredTweets de dahil reklamcıların tekliflerini yayınladıkları bir sürü pazar vardır. Yapmanız gereken takipçi topluluğunuzla uyuşan ve sosyal medya güvenirliğinizi sarsmayacak ürün tanıtımı teklifleri bulmaktır.


Turistik Hizmetler

Eğer turistik bir yerde yaşıyorsanız evinizi veya evinizdeki kullanmadığınız diğer odaları dilerseniz kiraya verebilirsiniz. Bunun için turistlerin daha çok kullandığı Airbnb kullanarak kiraya verebilirsiniz.


Yemek pişirme ve yemekler düzenleme

Evinizde lezzetli ve sıcak yemekler hazırlayabilirim derseniz size katılmak isteyecek müşteriler bulabilirsiniz.

EatWith, Cookening ve HomeDine’da dahil bir sürü pazar vardır.


El işi ürünlerinizi satın

El işi ürünler yapmaktan hoşlanıyorsanız eğer el işi ürünleri yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Saç tokası, bileklik, el çantası gibi ürünler yapabilirsiniz. Bunun dışında kurslara katılarak belli bir sanatta uzmanlaşabilirsiniz.

Mesela ahşap boyama ve filografi sanatı ile yaptığınız birçok ürünü yurt dışına pazarlamanız mümkün. Ahşap bir Eyfel Kulesi yapım tekniğini öğrendiğiniz de bunun sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sadece satmak istediğiniz ürünlerin bir kaç fotoğrafını çektikten sonra satış fiyatlarını belirleyin ve sonra ürünlerinizi Gittigidiyor, n11, Aliexpress, Amazon ve eBay gibi satış platformlarında satışa çıkartın ve para kazanın


Online videolar yayınlayın

Vlog videolar daha da popüler artık. Instagram, Snapchat ve Facebook Canlı video özelliği ile fotoğraf paylaşmanın önüne geçmiş durumdadır.

İster vlog çekin ve reklamlar ile para kazanın, ister internet sitenize takipçi çekin ve bir Youtube kanalı açın.

Youtube videoları çekmek için çok pahalı bir kameraya ihtiyacınız yok bir başlangıç için. Eğer telefonunuzun video çekimi iyi ise hemen bir tane video yaratın ve telefon üzerinden yayınlamaya başlayın!

Yapmanız gereken sadece insanların ilgisini cekecek bir konuda videolar hazırlayabilirseniz bu sayede para kazanabilirsiniz.


Dijital bir ürün ya da bir kurs oluşturun.

Yapacağınız şey yalnızca uzmanı olduğunuz bir alan ile ilgili başkaları için eğitim videoları hazırlamak. Udemy, online bir kurs oluşturma plaformudur ve para kazanabileceğiniz popüler sitelerden birisidir. Bir kurs oluşturduğunuzda Udemy sizin reklamınızı kendi yapıyor. Bunun için kendinizi yormaya gerek yok.


Satış ortaklığı yapın

Başka birisinin ürününü, veya hizmetini ya da malını satarak elde edilen kazançtan komisyon almaktır. E-kitap satışı, internet sitesi, video siteleri üyelikleri gibi ürünlerin ve hizmetlerin reklamını yaparak komisyon oranınızı %50 oranında artırabilirsiniz. Komisyon oranının yüksek olmasının yanı sıra internet üzerinden yürütülen bir iş olması da bu işe girmeyi oldukça kolaylaştıran bir unsur.

 Not: Satış ortaklığı üzerinden komisyon usulü para kazanmak istiyorsanız temel SEO bilgisi edinerek metin yazarlığı yönünüzü güçlendirebilirsiniz


Uygulama geliştirin

Mobil uygulamalar her geçtiğimiz yıl daha da popüler hale geliyorlar. Eğer telefon ya da tablet için işe yarar, eğlenceli ya da ilginç bir uygulama fikriniz varsa hiç zaman harcamadan harekete geçin! Kod bilginizin olması size bir artı olsa da kod yazmayı bilmek uygulama geliştirmek için bir şart değil. Piyasada güzel bir uygulama fikri olan kişiler ile çalışmak için can atan birçok yazılım geliştiricisi mevcut.

Ayrıca yazılım dünyası şu anda gerçekten bir altın çağı yaşıyor bu nedenle uygulama fikriniz varsa ve bunu  hayata geçirmeden kesinlikle fikrinizi tescillettirip kendinizi garantiye almayı ihmal etmeyin.
.

Blog Yazarlığı

Pek çok blog, yıllar boyu bir kuruş bile para kazanamaz. Fakat blog yazarlığını ciddiye aldığınız ve gerçek bir emek döktüğünüz sürece bu işten para kazanabilirsiniz. Özellikle iyi bir takipçi kitlesi kazandığınızda sitenizden para kazanabilirsiniz.

Blog yazarlarının çoğu Google Adsense üzerinden reklam alarak, ürün satarak ve firmaların reklamını yaparak para kazanmaktadır. Yani ürettiğiniz içerik insanlar tarafından talep görürse takipçi sayınız da gittikçe artar. Bu da blogunuzdan para kazanmanızın temel unsurunu oluşturur.

Ayrıca blog kurmanın neredeyse bedava olduğunu da belirtmek gerekir. Domain ve host işlemleri için ortalama 30 lira harcayarak kendi sitenizi kurabilirsiniz. Geri kalan her şey sizin yaratıcılığınıza kalmıştır.


Facebook reklamları öğrenin

Facebook devamlı olarak genişlemeye ve büyümeye devam ediyor. Bu yüzden birçok şirket Facebook reklamlar’a daha fazla para harcıyor. Fakat bu konuya dair bir sorun var, o da şu;

Birçok eski işletme konu Facebook reklamları olunca ne yapmaları gerektiğini bilmiyor. Hatta birçok yeni şirket bile Facebook reklamları konusunda bilgi sahibi olmak için gerekli zamanı ayırmıyorlar ve bu yüzden Facebook’un reklamlar özelliğinden faydalanamıyorlar. İşte bu yüzden bu gibi firmalar Facebook reklam işlerini halledebilecek bir “sosyal medya uzmanı” arıyor. Biraz zaman ayırarak öğrenebileceğiniz bir iş olan sosyal medya uzmanlığı size güzel bir gelir kaynağı olabilir.

Not: Facebook reklamların yanı sıra Google reklamları hakkında da bilgi edinmek isteyebilirsiniz.


SEO öğrenin ve bu konuda uzmanlaşın

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) belirli “kelimeler” aratıldığında şirketlere, markalara Google’da daha yüksek sıralarda görüneceklerini vadediyor. Peki neden insanlar sitelerinin Google’da daha üst sıralarda görüntülenmesini istiyor? Cevap çok basit; bir site ne kadar üst sıralarda listelenirse o kadar fazla okuyucu siteye giriyor, ki bu da daha fazla para kazanmanız anlamına gelir.

SEO uzmanları internet üzerinden pazarlama alanında en çok aranılan özelliklerden biri. Fakat bu iş kolay gözükse de Google devamlı olarak algoritmalarını değiştirdiği için tahmin ettiğinizden daha uğraşlı olabilir. Bu nedenle eğer SEO ile ilgilenmek istiyorsanız devamlı olarak güncellemeleri takip etmeli ve bu güncellemelere yönelik yeni stratejiler geliştirmelisiniz.


Metin yazarlığına başlayın

Metin yazarları insanları bir konuya ya da eyleme teşvik etmek için kelimeleri stratejik bir şekilde kullanarak yazılar yazarlar. Bu yazılar alışveriş sayfalarındaki yazılar, reklam metinleri ya da kaliteli haber yazıları gibi yazılar olabilirler. Eğer yazı yazma konusunda doğuştan bir yeteneğiniz ve tutkunuz varsa metin yazarlığı online olarak para kazanma için oldukça keyifli bir iş.

Hayatınızın özgürlüğünü elinize almanız için güzel bir yol. Metin yazarlığı yalnızca uzaktan çalışmanıza olanak sağlamak aynı zamanda da kendi çalışma takviminizi kendiniz ayarlamanıza yardımcı olur. Dahası metin yazarlığının inceliklerini öğrenmek size kendi internet sitenizi, blogunuzu ya da Instagram sayfanızı oluşturmanızda yardımcı olur.


Skype üzerinden danışmanlık işi yapın

İnsanlara yardımcı olabileceğiniz bir konuda bir uzmanlık alanınız var mı? Eğer varsa Skype üzerinden danışmanlık yapmak sizin için güzel bir iş seçeneği olabilir. Yapacağınız iş çok basit; kendinize müşteriler bularak bu müşterilere Skype üzerinden danışmanlık yapacaksınız. Bu iş yoğunluğunuza göre günlük, haftalık ya da aylık olarak düzenli aralıklar ile yapılabilir.

Her alanda Skype üzerinden uzman danışmanlık yapabilirsiniz – yaşam koçluğu, sağlık koçluğu, ilişki koçluğu vb.


Podcast yayını yapın

Podcast yayını yaparak nasıl para kazanırım diye mi düşünüyorsunuz? Cevap basit, yayınınızın kitlesi büyüdükçe ücreti karşılığında sponsorlu içeriklerin tanıtımını yapabilir, ürün ve hizmet satabilirsiniz.

Podcast yayını dinleyicilere kavuşup onlar ile bir güven bağı kurmanın güzel bir yolu olduğu için insanların sizin reklamını yaptığınız ürün ve hizmetlerden faydalanacakları konusunda hiç şüpheniz olmasın.


Çevirmenlik

Türkiye İstatistik Kurumu’na göre çevirmenlerin büyük bir bölümü evde çalışmaktadır. Çevirmen olmak için diploma şartı çoğu zaman aranmasa bile çevirmenlik yapacak kişinin en az iki dili akıcı derecede bilmesi gerekir. Yine yapılan araştırmalara göre çevirmenlerin %20’si kendi işine sahip. Geri kalan %80’lik bölüm ise kamu kurumlarında, eğitim ve sağlık kuruluşlarında ve özel sektörde çalışmakta. Siz de en az bir yabancı dili çok iyi biliyorsanız evde çevirmenlik yapmayı düşünebilirsiniz.

Bunun için Fiverr, BiOnluk gibi sitelerden iş alabilir ya da aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar