*****

E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Kitap Yazarak Para Kazanma


Kitap Yazarak Para Kazanma

Kitap yazmak da pasif gelir modellerinden biridir. Kitabı bitirinceye kadar geçen zaman da sıfır kazanç sağlarken, kitabı baskıya verip yayın evine dağıtımını yaptıktan sonra ise, uyurken bile para kazanabilirsiniz. Ama biz burada basılı kitap yerine e-kitaptan bahsedeceğiz.

E-kitap yada basılı olarak bir kitap üretebilirsiniz. Üstelik e-kitap teknolojisi sayesinde matbaa işi ile uğraşmamış olacaksınız. Hangi konu olursa olsun fark etmez bir çok konuda kitap yazabilir ve böylece kitabınız daha hızlı bir şekilde okuyucular ile buluşabilir. Satılabileceğini düşündüğünüz konular ile ilgili hızlıca üretmeye başlayabilirsiniz.


Bir çok okuyucu için ne kadar gerçekçi bir kitap okuma keyfi oluyor orasını bilmiyorum ama bir çok kişinin de mesela başta ben olmak üzere e-kitap sayesinde daha çok kitap okuduğumu kesinlikle söyleyebilirim. Bence son yıllarda çok tutulan bir kitap okuma modeli olduğunun kanaatindeyim. Bazı kişiler bu şekilde kitap okumuyorum sanki diyerek e-kitabı tercih etmediğini biliyorum. Ama bu okuma modeli gittikçe daha çok yaygınlaşacak bence.

Artık herkesin elinde akıllı telefonlar ve tabletler var. Yani kitaplar da e-kitap olması normal değil mi sizce ve böyle bir yeteneğinizin olduğuna inanıyorsanız eğer bence hiç durmayın ve hemen işe koyulun, bu yoldan neden siz de iyi bir kazanç sağlamayasınız. İyi bir kazançtan kastım elbette ciddi rakamlardan bahsetmem tabii ki mümkün değil. Oturduğunuz yerden iyi bir kitap yazarak elde edeceğiniz pasif kazanç belki de sizi tatmin edecek iyi bir kazanç diyelim.

Bu konu da fikirleriniz varsa biraz daha fazla araştırma yapın ve ona göre kararınızı belirleyin. Kitap içeriği ne kadar iyi olursa o kadar kazanç sağlayabilirsiniz hem de yıllarca.

Ben e-kitap uygulaması olarak Wattpad kullanıyorum ve memnunum. Bir çok kişi de bu uygulamayı kullanıyor zaten. Farklı dil seçenekleri de mevcut, bence ingilizce öğrenmek isteyenler ve ingilizce kitap arayanlar orada burada kitap aramasın. Zaten elinizin altında bu uygulama varsa ingilizce olarak seviyenize göre bir çok e-kitaplar bulabilirsiniz.

E-kitap çıkartacaksanız eğer bir okuyucu gözüyle söylemek isterim ki; kitap kapağı bence çok önemli ve kitabınızla ilgili kısa, öz ve net bir açıklama olmalı. Kitabınızı piyasaya sürerken hangi kategoride olmalı, ve hangi format ile yapacaksınız, bunları önceden iyice araştırın ve sonradan bocalamayın. Mesela fiyatı ne olmalı ? Nasıl bir reklam yapmalısınız gibi sorular kitabınızı hazırladıktan sonra sizi bekliyor olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar