Adsense Reklamları İle Youtube'dan Para Kazanmak

Adsense Reklamları İle Youtube'dan Para Kazanmak


Adsense Reklamları İle Youtube'dan Para Kazanmak

Kesinlikle orjinal içerik üreterek ve kendinize ait olan bir ortamda bu işi yapabilirsiniz. Zaman alıcıda olsa bir süre sonra bu işin meyvelerini toplamaya başlayacaksınız. Uyurken bile kazanabilirsiniz. Vlog türü veya benzersiz içerikler oluşturmak render işlemlerinden sonra videolarını yüklemek ve ardından videoların izlenmesini beklemek gerekir. Tabi bunu yapmadan önce bir G-mail hesabınız ile Adsense hesabı oluşturmalı ve hesabınızı onaylatmanız gerekecek.

Reklam verenler kaliteli videoları sever, her zaman olduğu gibi. Kendinizin bir reklam veren olduğunu düşünün izleme ve tıklama ile videolarınızda çıkan reklamlardan ciddi kazançlar beklemek pekte doğru değil. Bu işe hobi olarak bakmak en doğru seçenek. Ciddi kazanmak ; zaman, kararlılık ve sıkı çalışmaya bağlıdır.

İzlenilmesini tahmin edeceğiniz videolar oluşturdunuz veya elinizde komik videolar var yada daha önce hobi amaçlı çekilmiş videolarınız var. Öncelikle bir G-mail hesabı açarak Youtube kanalı oluşturmalısınız. Bunun için Youtube'ta oturum aç bölümünden G-mail hesabınızla giriş yapmanız gerekecek. Aynı zamanda açmış olduğunuz G-mail hesabı ile Adsense ye kayıt olarak hesabı onaylatmanız gerekecek. Önerim youtube hesabınıza bu videoları yüklemeden önce güzel bir şekilde Youtube kanalınızı düzenleyin. Kanal ayarları yapılmamış bir bir hesabı kimse takip etmek istemez. İzleyiciler içerik bakımından hoş videoların bulunduğu kanallara abone olurlar. Kanal ayarları yapıldıktan sonra videoların para kazanmasını açmak ve reklamların sizin için çalışmasını sağlamak için Youtube reklam gelir ortağı olmanız gerekli. Yüklenen tüm videoların içinde başında ortasında sonunda Google reklamları çıkmasını sağlamak için izin vermeniz gerekir ve bazı ayarlar ile hesabınıza entegre etmeniz gerekir ve tüm bunlar Youtube kanalında ayarlar bölümünden yapılır ve basittir.

Tüm ayarlar yapıldıktan sonra Youtube kanalınıza giriş yaparak kanalınızı Adsense hesabı ile ilişkilendirmeniz gerekli. Bu işlemin ardından videolarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. Youtube ödeme limiti 200 tl'dir ve her ayın 21'inde banka hesabınıza yatırır. Bu alt limiti kazanmanız gereklidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar