*****

Kış Çayı Nasıl Hazırlanır?Kış Çayı Nasıl Hazırlanır?


Havaların soğumasıyla birlikte kış çayı da hayatımızda yer alan ve çok faydalı çaylardan biri haline geldi. Kış çayı soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak ve hastalıklara yakalanmanızı engelleyen faydalı çaylardan biridir. Şifalı kış çayı içerek kendinizi bir çok kış hastalıklarına karşı korumanız mümkündür.

Özellikle kış çayını, kış hastalıklarına yakalanmadan önce içilmesi tavsiye ediliyor ki vücudunuzun direnci artsın diye.Bu şifalı çayın malzemelerini aktarlardan yada baharatçılardan temin edebilirsiniz. Oldukça basit bir karışımı olan kış çayını evinizde rahatlıkla hazırlayıp içebilirsiniz.

Hastalığa yakalanmadan önce korunmak için gün içinde veya akşamları siyah çay yerine evin diğer bireyleri birlikte tüketirseniz, vücudun direnci arttırılabilir ve bulaşıcı olan soğuk algınlığı hastalıklarından kendiniz korumuş olursunuz. Bağışıklık güçlendirici özelliği ile ön planda olan bitki çayları bazı baharatlar ile desteklenerek mikrop öldürücü karışımlar haline gelebilir.

Her bitki çayının doğal yapısı ve bileşenleri birbirinden farklıdır. Bazı bitki çayları aşırı demlendiği zaman acılaşır. Doğru bir şekilde demlendiği zaman ve doğru miktarla ile karıştırıldığında bağışıklık güçlendirici etkisine sahip olur. 


Kış Çayı Nasıl Demlenir?

Soğuk kış günlerinde bir takım enfeksiyonlardan korunmak için her evde bitki çayları hazırlığı yapılır. Peki, kış çayı nasıl hazırlanır? Kış çayı yaparken dikkat edilmesi gerekenler kullanılan bitkilerin oranıdır. Ayrıca kış çayı demlemek için suyun nasıl kullanıldığı da önemlidir.

Peki, kış çayı nasıl kaynatılır?

Kış çayları kaynatılarak içilmesi önerilmeyen çay türlerindendir. Evinizde kış çayını çok kolay ve rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Peki, hazır kış çayı nasıl demlenir?

Genel olarak su kaynamadan ocaktan alınır. Kaynamadan alınan suyun içine tüm malzemeler dökülerek 5-6 dakika demlenir ve sonra içilmelidir.

Kış Çayı Tarifi Videolu Anlatım
Yorum Gönder

0 Yorumlar