Eviniz Dağınık Görünmesin !

Eviniz Dağınık Görünmesin !
Eviniz Dağınık Görünmesin !

Eviniz tertemiz fakat gözünüze pis mi görünüyor ? Bu görünümü engellemenin yollarını mı arıyorsunuz ?

Aslında daha yeni temizlik yaptınız ve ertesi gün eviniz yine gözünüze pis görünüyorsa bazı kötü alışkanlıklar bunun sebebi olabilir. Evde yaşayan aile bireyleri ve siz de dahil olmak üzere evin derli toplu olması için biraz özen göstermek gerekir. Herkes bu düzene ayak uydurmalı aslında, tam manasıyla bunun başka bir çözümü yok, fakat bize lazım olan extra gerekli depolama ünitelerine de ihtiyacımız var. Eviniz dağınık görünmesin istiyorsanız bu yazıyı okuyun ve ilerleyen tarihlerdeki yeni yazıları ayrıca kaçırmayın.

Dağınıklığı toplayabileceğiniz, depolama imkanı veren mobilyalara sahip olmak bu konuya en iyi çözüm şekli olabilir.  Evin farklı odaları için uygun olabilecek depolama üniteleri ve genel düzenle ilgili bazı çözüm yollarını paylaşacağım sizlerle.1 -) Dağınık Mutfak

Mutfak hijyen konusunda evin en önemli alanlarından biridir ve istediğiniz kadar temiz olsa da dağınık bir tezgahınız, ekmek kırıntısı kalmış yemek masası, yere damlayıp düşen kurumuş sıvılar mutfağın pis görünmesine neden olur. Çözüm yolu yeteri kadar depolama alanıdır. Bir diğer yol ise mutlaka kullandıktan sonra temiz bırakma alışkanlığına sahip olmalısınız ki kirli bir mutfak görünümünden kurtulun !
2 -) Kirli Banyo Lavabosu

Kurumuş kirler, sabun köpüğü izleri, dökülmüş saçlar, kurumuş kireç kalıntıları ve su lekeli bir ayna : ) Bunları temizlemek için gerekli süre yalnızca üç - beş dakikanızı alır !3 -) Dağınık Bir Oturma Odası

Ortalıkta kalmış fincan ve yine bir su bardağı ! Dağınık minderler, kullanıldıktan sonra kanepenin üstüne atılmış bir battaniye, üstünüzden çıkarıp attığımız ceket ve görünüşü bile rahatsız eden yerde duran çoraplar vs.. Bu detaylar mekanın itici görünmesine neden olur. Bu evin ortak kullanım alanı olan oturması odasında herkez düzen konusunda azami özen göstermeli.
4 -) Karmaşık Duran Kablolar

Kablolar tahmin edebileceğiniz gibi hepimizin baş belasıdır. Televizyon, uydu anteni, oyun konsolu, bilgisayar, şarj aletleri derken ortalıkta duran kablo sayısı oldukça fazla. Bunun çözümü ise iyi bir tasarımla güzelce saklanmış kablolardan kurtulmak mümkün. Bir çok yerde satılan kablo toparlayıcıları bu durumdan bizleri kurtarmak için tasarlanmış olup kullanmak gerekli diye düşünüyorum : )


5 -) Antre - Hol

Evin kapısının girişi olan bu alanın girişine ve çıkışına konulan ayakkabılar berbat bir görüntü yaratır her zaman. Ayakkabılarınız için mümkünse kapalı bir depolama alanı oluşturmak bu berbat görüntüden sizi kurtarmak için iyi bir yoldur.

Yukarıda resimde gördüğünüz gibi merdivenin altı son derece görsel olarak modern görünen ve bir o kadar da kullanışlı depolama alanı mevcut. Yapılabilecek uygun dolap boyutlarıyla alanı en iyi şekilde değerlendirmek ve kendimize depolamak için alan üretmek en mantıklısı. Dağınıklığın önüne geçebilmenin yollarından birisi de bu şekildedir. Evin kullanılmayan alanları en iyi şekilde değerlendirilmeli.

Mutfakta yeteri kadar depolama alanı olması aradığımızı kolayca bulmamıza, temizliğin kolaylığına, düzene ve görselliğe kadar bir çok nedenden dolayı kullanışlıdır.
Yorum Gönder

0 Yorumlar