Amerika'da Au Pair Olarak Para Kazanın

Amerika'da Au Pair Olarak Para Kazanın

Amerika'da Au Pair Olarak Para Kazanın

Amerika'ya gitmek ve orada para kazanmak ister misiniz ? Kulağa hoş geliyor değil mi ? Peki ya ama nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Hem çocuk bakmak hem ülkeyi tanımak hem dil öğrenmek ! Ve daha bir sürü avantajlarla hem de... Dinleyin !

Hem para kazanıp hem İngilizcemi geliştirmek istiyorum keşke Amerika'da olsaydım diyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Dil öğrenmenin gerçekten en ucuz yolu au pairlikten geçiyor. Au pair nedir ve au pair nasıl olunur yazımı yazmadan önce burada hem bir iş fikri olarak öneri olması açısından bahsetmek istedim hem de kısa bir ön açıklama ile sizlerle paylaşmak istedim.

Eğer 18 ile 26 yaşları arasındaysanız, her hangi bir sağlık sorununuz yok ise, sigara kullanmıyorsanız, ehliyetiniz de varsa e biraz ingilizce ile seyehat sorunu da ortadan kalktı mı bu iş fikri size çok iyi bir fikir olabilir.


Au pair olmak için önce bir au pair yerleştirmesi yapan acentaya başvuru yapıyorsunuz ve ardından ingilizce olarak kendinizi tanıtan bir video profili oluşturuyorsunuz. Acenta ile videonuzu paylaştıktan sonra online olmayı bekliyorsunuz. Online olduktan sonra yabancı aileler eğer sizin videonuzu izleyip beğenirlerse mail yoluyla size ulaşıyorlar, burada acentanın danışmanı size ingilizce olarak cevap verme konusunda yardımcı olacaktır. Eğer ben cevap verebilirim derseniz o ayrı, siz kendiniz de direkt olarak yanıtlayabilirsiniz. Ardından aile ile kendi aranızda anlaşıyorsunuz ve skype üzerinden bir canlı görüşme yapıyorsunuz. Tabi bu belki bir defa belki üç ve beş defa da görüşülebilir. Tüm soruları birbirinize yönelttikten sonra eğer anlaşma sağlanırsa aile sizi istiyor ise siz kabul ederseniz Amerika yolu göründü demektir. Tabi bu arada Amerika da olmayabilir Avrupa ülkelerinden biri de olabilir. Aile nerede yaşıyorsa artık o birazda şans meselesi diyelim.

Bu arada acentaya toplamında 1000 doları iki parça halinde ödemiş olmalısınız. Bunun dışında pasaportunuz yoksa pasaport çıkartıp ücreti kendiniz ödüyorsunuz. Çıkarttığınız pasaport sonuçta sizin olacak ve ücretide ödemek size düşecek. Fakat giderken ve program bitiminde dönüş için de uçuş bileti almıyorsunuz anlaşma sağlandığı takdirde diğer tüm yol masraflarını program bitinceye kadar aile karşılıyor sizin yerinize. Ne iyi değil mi ? 😊

Kısaca au pair olarak Amerika'ya veya herhangi bir avrupa ülkesine gittiğinizde çocuk bakarak para kazanacak aynı zamanda aile ücretini ödeyerek size dil eğitimi kursuna gönderecek. Sizin için bir oda verecekler ve varsa (mutlaka vardır) bir araba da verecekler. Öyle ki yüksek ihtimal her ailede birden fazla araba oluyor. Benzin zaten orada ucuz. Uluslararası bir ehliyet için de ayrıca aile ücretini karşılayarak sizi eğitime gönderecekler.


Daha ne olsun ki... !!! Dezavantajı ailenizi özleyeceksiniz sadece. :( Ama sonuçta dil eğitimi almak isteseydiniz Londra'da, New York'da böyle bir imkanınız olsaydı gitmez miydiniz ? Ben giderdim doğrusu 😃

Elinizde İngilizce kursuna gittiğinize dair bir sertifika ve uluslararası kullanabileceğiniz bir ehliyetiniz, yabancı arkadaşlarınız çevreniz olacak. Hem gittiğiniz ülkeyi tanıyacaksınız, gezmiş olacaksınız. Çok yemez çok da gezmez iseniz para biriktirirseniz para biriktirmiş olacaksınız !!! Dolar an itibariyle 5 tl. inanılır gibi değil. Türk lirası hesabı ile 4.000 tl kazanmış olacaksınız her ay. Orada örnek veriyorum aile ile anlaşmanıza bağlı olarak ek işte çalışarak daha çok kazanabilirsiniz üstelik 2 saat. Üstelik bahşişte alırsanız mesela bir kurye olarak pizzacıda çalışırsanız bahşişler sizin olacak.


Yemek ve kalacak yer parası yok ! Elektirik ve su derdi yok ! İşinize gelirse gerçekten iyi bir fikir. Gerçekten avantajları paha biçilemez bir iş fırsatı sizin olabilir.

Daha fazla bilgi için takipte kalın...

 ''Au Pair '' da Ne ? Sıkı Bir Au Pair Araştırması

Yorum Gönder

0 Yorumlar